blank

Mnoho domácností má zejména v zimním období problém s příliš suchým vzduchem. Vlhkost vzduchu přitom není dobré podceňovat. Suchý vzduch může vyvolávat dráždivý kašel, bývá také příčinou únavy, pálení očí, popraskaných rtů či podrážděné pokožky. Existuje přitom mnoho způsobů, jak si doma můžete vzduch jednoduše zvlhčit a zpříjemnit. 

1. Elektronické zvlhčovače

Víte, že doporučená relativní vlhkost vzduchu v místnosti by neměla klesnout pod 40 %? Pokud máte doma problém s příliš suchým vzduchem, můžete investovat do zvlhčovače vzduchu. Na trhu je velký výběr těchto zařízení do místností mnoha rozměrů, a to i v designových provedeních. Nemusíte se proto obávat, že by vám zvlhčovač dělal v místnosti ostudu. Velmi oblíbené jsou modely, které vyrábějí „studenou páru“ ultrazvukem, který je pro lidské ucho samozřejmě neslyšitelný.

2. Klimatizace

V péči o kvalitu vzduchu mohou být skvělým pomocníkem také klimatizace do bytu, které dokážou nejen v zimě topit a v létě chladit. Některé moderní klimatizace umí zajistit také ideální vlhkost vzduchu. Na výběr máte mobilní klimatizace, nebo ty pevně zabudované – s vnitřní nástěnnou, podstropní nebo parapetní jednotkou. Přeborníkem ve zvlhčování vzduchu je například nástěnná klimatizace Ururu Sarara od výrobce Daikin, která v místnosti zajistí ideální vlhkost po celý rok. Pracuje s celoroční účinností A+++ a dodává se s technologií Bluevolution, která snižuje dopad na životní prostředí.

3. Čističky vzduchu

Některé čističky vzduchu mají také funkci zvlhčování. Využívají k tomu malý zásobník na vodu. Na rozdíl od levných zvlhčovačů, čistička Daikin Ururu sama hlídá kvalitu vzduchu v místnosti. V případě, že zaznamená znečištění vzduchu třeba při vaření, se automaticky spustí. Stejně tak při zjištění nižší úrovně vlhkosti, sepne funkce zvlhčování vzduchu.

4. Keramické odpařovače

Pokud nechcete plýtvat elektrickou energií, můžete si pořídit dekorativní odpařovače, které stačí naplnit vodou a zavěsit na radiátory. A když do vody přidáte kapku esenciálního oleje, pára z odpařovače vaši domácnost navíc příjemně provoní. Nesmíte ale zapomínat vodu do odpařovače dolévat. Dávejte také pozor, aby se v nádobce nemnožily bakterie. 

5. Květiny a rozprašovačblank

Pěstujete rádi pokojové květiny? Vodu, kterou vstřebají ze své zálivky, rostliny následně uvolňují do okolního prostředí. Účinnými zvlhčovači jsou třeba kapradina Asplenium nebo vodní palma Cyperus. Pro zvlhčení vzduchu můžete využít i rozprašovač na květiny a rychle tak dosáhnout svěžího vzduchu. A pokud máte v domě na oknech záclony, lehce je poprašte. Vlhkost se z textilie bude sama zvolna odpařovat a vám se doma bude lépe dýchat.

I běžnými domácími pracemi se můžete podílet na zvlhčování vzduchu – praní prádla, vaření, mytí nádobí, žehlení apod. Obvykle se ale přitom do vzduchu uvolňují buď pachy, nebo i další těkavé látky, které nejsou pro naše zdraví zrovna ideální.

———-Komerční článek———–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

sixteen + 8 =