blank

Na papíře všechno vypadá lépe a přehledněji. Proto si vedeme diáře, píšeme nákup na lístek nebo si zapisujeme věci, které musíme udělat. A neplatí to jenom u toho, co zrovna koupit. Psaní dopisů je něco, co vás může dokonale očistit. Chcete někomu něco říct nebo jenom sobě? Tak proč to nenapsat? Nejlepší na tom je, že je nemusíte posílat. Můžete je spálit, roztrhat nebo si je schovat. Podle toho, co vám zrovna bude připadat nejlepší.

Dopisy bývalým láskám

Někdo vám někdy zlomil srdce a ve vás to pořád je. Víte, že mezi vámi zůstali nějaké nevyslovené věci, ale toho člověka už nevídáte, a i kdyby ano, už se vám nechce otevírat stará rána. Vy ale pořád máte pocit, že mu ještě něco potřebujete říct. Sedněte si ke stolu, vezměte si kus papíru a prostě jenom pište.

Bude to náročné, ale pište opravdu to, co cítíte. Každé slovo, které chcete říct, napište na papír. Možná u toho budete brečet, možná vás to bude bolet, ale to k procesu očisty patří. Když ze sebe chcete dostat křivdu a bolest, musí to chvilku bolet. Ale po dopsání dopisu ucítíte vnitřní klid, který jste si tak moc přáli. Ucítíte, že jste konečně volní.

Dopisy sobě

Stejně užitečné je psát dopisy sobě. Ne proto, abyste si je znovu četli, ale abyste dostali ven to, co vás tak tíží. Kromě toho, že se díky tomu o sobě můžete hodně dozvědět, uleví se vám. Můžou to být intimní věci, které se bojíte říct někomu jinému, tak to jednoduše napíšete na papír a efekt to bude mít stejný. Taky se vám uleví tak moc, jako kdybyste se někomu svěřili.

Pokud jde o něco, na co chcete zapomenout, můžete vzít zapalovač a spálit to. Je to stejně uvolňující, jako celý proces psaní.

Buďte skuteční

Aby celý proces fungoval, je důležité psát opravdu to, co cítíte. Neškrtat a nevynechávat slova, kterých se bojíte. Víte, že to nikdo po vás číst nebude, když nebudete chtít. Ale nelžete sami sobě, buďte k sobě upřímní. O to víc se vám uleví.

Více informací naleznete na portálu medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

one × four =