blank
Zdroj foto: saunaproject.cz

O sauně toho bylo napsáno již mnoho. Byla známá již v době dávno minulé a staří Římané si ji velice pochvalovali a to nejen jako klasickou saunu, ale i jako místo, pro společenské setkávání a uzavírání obchodů.  Pro ženy byla sauna vždy velmi významná už jen proto, že jejich tělo pak vypadalo zdravěji a kůže byla napnutá, tím žena vypadala krásná a mladší.

Jaké blahodárné účinky sauna má na náš organizmus?

blank
Zdroj foto: saunaproject.cz

Sauna zvyšuje průtok krve a tím zlepšuje činnost srdce. Vzhledem k vysokým teplotám v sauně se tělo dokonale vypotí a tím se zbavuje škodlivých látek, ovšem na druhou stranu vylučuje také hormon štěstí, nebo – li endorfin. Člověk se pak cítí uvolněnější a plný energie.  Sauna stimuluje metabolismus. Znamená to, že prudký nárůst tělesné teploty zlepšuje náš metabolismus a způsobuje jeho pozitivní procesy v těle. Pokud jde o zlepšení našeho imunitního systému, můžeme konstatovat, že pravidelným saunováním naše tělo bude daleko odolnější vůči virovým onemocněním, takže v zimních měsících na nás bacily jistě útočit nebudou, alespoň ne v takové míře.

Co je, ale jistě potěší všechny ženy je fakt, že sauna má příznivý vliv na práci vnitřních orgánů a na pokožku, což stimuluje obnovu buněk. Výsledkem je, že se naše pokožka stává měkkou a hedvábnou. K dokonalejší a hladší pokožce můžeme dopomoci  i čištěním pokožky. Kromě toho pobyt v sauně pomáhá odstranit přebytečný tuk a snížení zánětlivých procesů. Účinnou pomůckou zde jsou například čistící masky z medu (2 polévkové lžíce), šťáva z poloviny citronu a pšeničné otruby (1 polévková lžíce). Smíchejte všechny přísady do hladké směsi, aplikujte masku na obličej a pak nechte 10 minut působit. Podle lékařů je kůže druhým zrcadlem našeho těla a od jeho stavu lze určit, zda je člověk zdravý. Za tímto účelem se hodnotí tato kritéria: elasticita, barva pleti, její pružnost, přítomnost mastnoty a podobně.

Stres a nervozitu nechme raději za dveřmi

Ale nejen ze zdravotního hlediska je finská sauna velmi účinná. Je to místo, kde si můžeme v klidu odpočinout a zapomenout na starosti všedního dne. Sauna spolehlivě odbourává stres a má pozitivní účinky i na naši psychickou stránku. Člověk se cítí uvolněný a čerpá energii na další den. A pokud se cítíme unavení nebo rozzlobení, sauna spolehlivě zaručí, že hněv necháme za jejími dveřmi.

Sauna s ohledu ženy

Příjemný a užitečný odpočinek v sauně přináší prudký nárůst vitality a síly a zmírňuje únavu. Aby se potěšení nestalo problémem, potřebujeme znát pravidla a smysl pro návštěvu sauny. Výhodou jsou pravidelné návštěvy finské sauny  a to alespoň jednou týdně. Návštěvou sauny ale můžeme také přispět ke snížení své váhy. Nemůžeme sice očekávat, že zhubneme desítky kilogramů, ale jistou účinnost to má. To potěší právě nás ženy a ještě si k tomu dokonale odpočineme a odbouráme stres.

blank
Zdroj foto: saunaproject.cz

Pravidla sauny

Pokud se chceme poprvé zúčastnit finské sauny, měli bychom se seznámit s řadou pravidel, která nám pomohou zvýšit účinnost a bezpečnost ženského těla.

Za prvé nemůžeme navštívit saunu pokud máme prázdný nebo naopak přeplněný žaludek. Po jídle by měla uplynout 2-4 hodiny. Pokud máme potřebu jíst, můžeme jíst ovocný nebo zeleninový salát. Dalším pravidlem je, že do sauny  se nedoporučuje jít během akutních stadií onemocnění, stejně jako při oslabení organizmu. Před saunou si tělo opláchněme studenou nebo alespoň vlažnou vodou. Bude tak lépe připraveno na účinnost sauny. Pára ve finské sauně může být užitečnější, pokud přidáme příslušné aromatické komponenty: med, tymián nebo esenciální oleje.

—————–Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

three × four =