Těhotenství je období v životě ženy, kdy zkrátka je potřeba brát ohledy také na nově vznikající život. Vždy s tím souvisí úprava stravování. Každá žena se zároveň chce přirozeně stravovat tak, aby to bylo co nejlepší pro dítě. Mnohdy ale máme nejrůznější návyky, které se nám velmi těžko opouštějí. Takovým návykem, či spíše rituálem, je třeba pravidelný ranní šálek kávy.
Pití kávy v těhotenství
Právě ranní káva, kterou si rádi dopřáváme a je pro nás určitým startérem do nového dne, je v tomto ohledu předmětem sporu. Obecné doporučení totiž bývá, že je vhodné kávu vysadit. Ve skutečnosti je to však trochu složitější, protože samozřejmě závisí na tom, kolik kávy bychom měli denně vypít. Káva v těhotenství totiž nemusí plodu vůbec ublížit, pokud ji pijeme s mírou. Pokud to řekneme zjednodušeně, tak jestliže si dáte jeden šálek kávy, své dítě tím nějak neohrožujete. Pokud bychom to měli vyčíslit, tak bezpečná hranice je 200 mg kofeinu za den. Takové množství kofeinu:
- Nemá žádné dopady na dítě
- Neovlivňuje tvorbu mateřského mléka
Toto bylo zároveň prokázáno celou řadou studií. Přesto mohou být některé maminky samozřejmě opatrnější, a v takovém případě rovněž existuje řešení. Můžete zvolit jednoduše kávu bez kofeinu. Pokud vám ale taková káva nechutná, je tady také nízkokofeinové káva, kterou připravuje celá řada kvalitních pražíren ve velmi chutné podobě. Na takové kávě si pak pochutnáte stejně, jako na té klasické.
Důležité je kávu správně skladovat
Kávu tady nemusíme ze svého jídelníčku zcela vyřadit, mj. by to byla škoda, protože má celou řadu prospěšných antioxidantů. Aby ale byla zachována vysoká hodnota kávy, je potřeba si dávat pozor na skladování kávy. Jedině tak si totiž udrží svou kvalitu. Kávu je po otevření vhodné chránit před vlhkem, vzduchem a světlem. V zásadě je to to hlavní, co je potřeba dodržet, z hlediska teploty si starosti dělat nemusíme, protože ideální je ta pokojová.
—————-Komerční článek—————–