blank

Jste po úrazu nebo vás trápí bolesti zad, kloubů, svalů či páteře? Máte pocit, že vaše tělo už není v takové kondici jako dřív? Máte ztuhlé svaly nebo jiné fyzio obtíže? Pak je nejvyšší čas vyhledat odbornou pomoc v podobě fyzioterapeuta.

Co je fyzioterapie?

Fyzioterapie je součást rehabilitace, která se zabývá léčbou pohybového aparátu. K diagnostice, prevenci i terapii fyzioterapeuti využívají speciální techniky, hlavně ty manuální. Takový fyzioterapeut je zdravotnický specialista, kterému můžete důvěřovat, dokáže o vaše zdraví pečovat, a to zejména díky:

  • Cvičení (pohybové léčbě)
  • Prostředky fyzikální terapie (vodoléčba, elektroléčba)
  • Manuální terapie (uvolnění svalů, kůže, kloubních blokád)

Víte, že když se řekne fyzioterapie, mnozí z nás ji považují jen za jiný název pro rehabilitaci? Cílem rehabilitace je optimální znovuobnovení fyzických, psychických, sociálních a pracovních schopností člověka, které byly narušeny vlivem nemoci nebo úrazu, fyzioterapie je součástí rehabilitace a slouží k diagnostice, léčbě a prevenci poruch pohybového aparátu.

blank

S čím můžete za fyzioterapeutem vyrazit?

Za fyzioterapeutem se můžete vydat jak preventivně, tak ve chvíli, kdy už vás něco trápí, nebo když se potřebujete vrátit zpět do kondice. Najde příčinu obtíží a doporučí vhodnou léčbu, pomůže s řešením chronické i akutní bolesti. Řešit s ním můžete:

  • Bolesti pohybového aparátu jako jsou bolesti kloubů, svalstva nebo hlavy. Za tím vším mohou být potíže pohybového aparátu.
  • Stres, který je v dnešní době běžnou součástí našeho života, nesmí nám ale přerůst přes hlavu. To už je na místě zpomalit a vyhledat pomoc. Pokud byste nic neřešili, můžete se brzy potýkat s bolestí krční páteře, horní části zad, i duševní nepohodou, až deprese.
  • Tinnitus, neboli šumění, hučení a pískání v uších. I takový problém může pomoci vyřešit fyzioterapie a laser.

Jaké metody fyzioterapeut nabídne?

Fyzioterapie využívá různé metody, kromě cvičení i fyzikální terapii, masáže a tejpování. Pohybová léčba a prostředky fyzikální terapie jsme zmínili už na začátku, když přijde na masáž, může vám ulevit od bolesti, zlepšit problémy s páteří, má i příznivé terapeutické účinky. Fyzioterapeut vám může nabídnout jak klasickou masáž, tak tu sportovní, lymfatickou nebo reflexní. A tejpování? To je terapeutická metoda, která už dávno není určená jen sportovcům, ale všem, kteří se potýkají s potížemi pohybového aparátu, nebo potřebují ochránit klouby a šlachy. Jde o oblepování těla páskami, cílem je přinést úlevu.

———Komerční článek———

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

one × 4 =