blank
Zdroj foto: Zdroj obrázku: Gorodenkoff / Shutterstock.com

Každá laboratoř potřebuje kvalitní vybavení, které umožňuje dosahovat přesných výsledků, ať už jde o jakékoliv měření. Některá laboratoř využívá laboratorní váhy, jinde je potřeba pořídit specializované přístroje a měřidla, ale ve většině nesmí chybět kvalitní mikroskop. Jak je vybrat a na co si dát pozor?

Určitě se vyplatí pořídit mikroskop s kovovým tělem a skleněnou optikou. Jen ty dokážou poskytnout dostatečně jasný a ostrý obraz. Navíc výběrové skleněná optika tolik neunavuje oči a při delší práci je to jistě velká výhoda.

Vybírejte vhodné osvětlení

Dobré osvětlení je zcela klíčové pro kvalitní a jasný obraz. Osvětlení je možné realizovat například žárovkou, LED diodou nebo halogenovým osvětlením. Nejlepší je kombinace žárovka/zrcátko, která poskytuje skutečně dobré osvětlení pro dlouhodobou práci. Špičkové mikroskopy samozřejmě nabízí i přídatné osvětlení a možnost regulovat intenzitu a odstín světla.

Provoz na baterie

Mikroskopy mohou být napájeny ze sítě pomocí adaptéru, ale řadu z nich umožňuje také provoz na baterie. Zamyslete se proto před nákupem, zda budete mikroskop využívat i v exteriéru, kdy by se vám právě napájení na baterii mohlo hodit.

Zvětšení mikroskopu

Celkové zvětšení mikroskopu je možné vypočíst jako součin zvětšení objektivu a okuláru mikroskopu. Laboratorní mikroskopy disponují zvětšením cca 2000 x. Oblíbené a užitečné jsou i speciální stereoskopické mikroskopy se zvětšením v desítkách násobků, které se používají pro pozorování neprůhledných vzorků.

Kolik to bude stát?

Při rozhodování o koupi je samozřejmě klíčová cena. Cenové rozpětí je samozřejmě velmi široké a záleží na řade faktorů. Spousta laboratorních mikroskopů se však díky velké konkurenci nabízí za velmi přijatelnou cenou při zachování maximální kvality optiky a mechaniky. I za dobré peníze je tedy možné získat kvalitní přístroj, který vám bude výborně sloužit k práci.

———-Komerční článek———–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

1 × 3 =