blank

Protein je v oblasti sportu velmi často používaným pojmem. Nezáleží na tom, jestli jste nadšenec silových tréninků, zarytý cyklista, běžec nebo fotbalista, dostatečný příjem bílkovin je pro vaše tělo velmi důležitý. Nejedná se o zázračný prášek, díky kterému vám přes noc narostou svaly nebo shodíte 5 kilogramů, ale je to to velmi rychlý a účinný způsob, jak svému tělu dodat potřebné bílkoviny. Nabídka proteinů je v dnešní době rozsáhlá, vybrat ten vhodný proto nemusí být snadný úkol.

Ujasněte si, čeho chcete dosáhnout.

Chcete nabrat svalovou hmotu? Nebo naopak redukovat hmotnost? Tyto požadavky mohou mít vliv na výběr proteinu. Chcete-li budovat svalovou hmotu a nabírat na hmotnosti, nemusíte se příliš bát kalorií, které protein obsahuje. Klidně sáhněte po tzv. gainerech, které zařídí přísun bílkovin a mají vyšší obsah sacharidů. Pokud je vaším cílem zhubnout a neztratit přitom svaly, zaměřte se na vysokoprocentní proteinové nápoje. Tyto proteiny většinou neobsahují velké množství sacharidů a tuků, díky tomu se výborně hodí i do období kalorického deficitu. Nejoblíbenější variantou bývá syrovátkový protein, který tělu dodává všechny potřebné aminokyseliny. Nejčastěji je vyroben z kravského mléka a je pro tělo rychle vstřebatelný.

Zohledněte své stravovací návyky

Pokud jste vegan, nebude pro vás syrovátkový protein to pravé. Na trhu je již velké množství rostlinných proteinů, které ocení i alergici na laktózu. Rostlinné proteiny mohou být vyráběny ze sóji, rýže, hrachu nebo konopí. Tyto proteiny většinou neobsahují dostatek aminokyselin, a proto je dobré vybírat produkt složený z více různých zdrojů. Rostlinné proteiny navíc neobsahují cholesterol. Je-li jediným vaším problémem intolerance laktózy, v nabídce je i hovězí protein, který je pro tělo skvěle stravitelný.

Vyberte vhodnou příchuť

Nápoj připravený z proteinového prášku by vám měl chutnat. Můžete díky němu po tréninku doplnit bílkoviny nebo se může stát pravidelným doplňkem vašeho každodenního jídelníčku. Protein je totiž velmi výživný, a proto dokáže nahradit i menší jídlo, například svačinu.

Věřte nebo ne, příchuť bude zásadně ovlivňovat to, jak si svůj protein vychutnáte. Milovníci čokolády mohou sáhnout po této příchuti, kdo preferuje například banány, určitě je v nabídce najde. Při výběru záleží jen na vaší chuti. Plánujete-li z proteinu například péct nebo ho přidávat do jídel, jako jsou palačinky a ovesné kaše, je vhodnější zvolit příchutě jako jsou vanilka, karamel, čokoláda nebo oříšek.

Protein je důležitou součástí výbavy sportovce, a tak by ani ve vaší poličce neměl chybět. Při nákupu sportovních potřeb, ať už se jedná o sportovní pomůcky či pouze o výživu, se můžeme vyšplhat na nemalou částku. Pokud by pro vás finance byly na obtíž, půjčka na účet se postará o to, aby vás nic nezastavilo na vaší cestě k úžasné postavě nebo skvělé fyzické kondici.

———–Komerční článek————

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

2 × one =