blank

Některé z nás se bez kulmy na vlasy nebo žehličky na vlasy zkrátka neobejdou. Zvláště jemnějším vlasům totiž nemusí volné proschnutí na vzduchu vůbec vyhovovat. A bojovat každý den se zdivočelými vlnami také není zrovna dvakrát příjemné.

Naše vlasy ale umí být na podobné násilné zásahy citlivé, i když se to často neprojeví hned. Ne nadarmo odcházíme z kadeřnických salónů s doporučením na nejrůznější regenerační masky a zábaly. Naše pevné předsevzetí, že tentokrát se o vlasy skutečně postaráme, ale začíná dostávat na frak hned po návratu domů. Chodit několik hodin s ručníkem na hlavě? Kdo by na to měl čas? A navíc profesionální produkty ze salónů bývají neúměrně drahé, aniž bychom věděli, za co všechno si v jejich případě vlastně připlácíme. Proto se vyplatí soustředit se spíše na jejich nejúčinnější složku, a té dát ve své koupelně zasloužený prostor.

Tekutý kolagen vaše vlasy vyživí, aniž by vás okrádal o čas

Společným jmenovatel všech výše zmíněných problémů je kolagen. Právě on je zodpovědný za pružnost, lesk i hydrataci vlasů. Díky němu mají vlasy objem, netřepí se, nelámou, jsou silnější a zdravě se lesknou. Většinu potřebného kolagenu si naše tělo dokáže vyrobit samo, ale často nestačí urputným nepřátelům, například stresu nebo sluníčku, kteří ho velmi rychle odbourávají. A produkce kolagenu klesá také s věkem. Spolu s tím, jak ženám přibývají vrásky, ubývá v jejich těle také cenný kolagen.

Chtějte jen kolagen, nic víc…

Abyste však nenaletěli na líbivé řeči farmaceutů, vyberte si ten správný. Ten, který se vstřebává rychle, působí pouze tam, kde je ho třeba – dokáže regenerovat poškozené konečky a celkově snižuje křehkost a lámavost vlasů. Podmínky správného výběru jsou dvě:

  • kolagen musí být „živý“ nehydrolyzovaný
  • měl by obsahovat dlouhé nenarušené řetězce kolagenu známé také jako vysokomolekulární bílkoviny kolagenu

Pátrat musíte v podrobném složení produktů. Tyto informace bohužel nebývají na přední straně obalu vyvedeny příliš velkým písmem. Jedině kolagen vybraný podle těchto pravidel dodá vlasům zároveň pevnost, pružnost, objem a lesk a to i těm řídkým a plihnoucím, na které je běžná kosmetika často krátká.

Máte 5 minut? Věnujte je vlasům

Vyživujte své vlasy už od kořínků rychle a jednoduše. Žádné složité procedury nepotřebujete, pokud se o pomoc obrátíte přímo k přírodě a použijete vysokomolekulární bílkoviny kolagenu, které se bez problémů dostanou tam, kde je jich nejvíce třeba, tzn. přímo ke kořínkům vlasů. Nezůstávají na povrchu ani nezanechávají mastný film, což oceníte i při následné úpravě vlasů. Použití živého kolagenu je přitom velmi jednoduché. Mívá gelovou formu a díky tomu, že neobsahuje žádné umělé konzervanty a další nepřirozené chemické látky, se snadno a rychle aplikuje, aniž by zanechával jakékoliv stopy. Přinášíme vám tři rychlé a jednoduché postupy na rychlou a účinnou kolagenovou péči o vlasy.:

  • Živý kolagen můžete používat po každém umytí vlasů. Stačí vmasírovat malé množství do ještě vlhké pokožky a neoplachovat.
  • Nebo vyzkoušejte přeliv. Kolagen rozmíchejte v 1 litru vlažné vody (bude vám stačit jedna malá lžička), přelijte vlasy a nechte přirozeně uschnout nebo vyfénujte.
  • Na opravdu intenzivní péči si vyhraďte 20 minut, během kterých nanesete na hlavu zábal z malého množství kolagenu, zakryjete froté ručníkem a po zhruba 15 minutách opláchněte.

Používáte často žehličku nebo fén? Zintenzivněte péči

Jestliže používáte fén, žehličku na vlasy nebo kulmu na vlasy opravdu často, podpořte tuto intenzivní regenerační kúru ještě regeneračním kolagenovým šampónem a kondicionérem. Budete tak mít jistotu, že pro své vlasy děláte skutečně to nejlepší.

Více článků najdete na medicka.cz

Předchozí článekRevoluční terapie u vás doma – snadno a bez starostí
Další článekZnáte Paretův princip? Psychologická hra pro větší úspěšnost
blank
Alternativní medicínou se zabývám už od roku 2004. Právě tehdy zlomili lékaři hůl nad mými bolestmi hlavy, odmítli předepsat silnější léky a doporučili mi, že si budu muset zvyknout. Nezvykla jsem si, navštívila vyhlášeného odborníka na akupunkturu a ten si během několika týdnů poradil s tím, co odborníci řešili roky. Přestala jsem tak brát svoje zdraví jako samozřejmost, začala chápat souvislosti a vrhla se na studia. Zabývám se především Ajurvédou, ale cizí mi nejsou ani české bylinky, čínská medicína a jógová či meditační praxe. Na vlastní kůži mám vyzkoušeno, že i těžké astma se dá zvládnout speciálními jógovými ásanami, nebo že na prevenci chorob opravdu stačí „jen“ správný jídelníček. A ráda se o tyto znalosti podělím i s vámi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

20 + two =