blank

Jakákoli duševní porucha je extrémně závažné, špatně léčitelné onemocnění. Připravte se na to, že schizofrenie je nevyléčitelná. Ovšem zvláště závažné příznaky onemocnění je možné kontrolovat pomocí léčivých přípravků a některých rostlinných látek.

Zřejmé příznaky onemocnění se začínají objevovat ve věku 19 let u mužů i žen. Mezi běžnými příčinami lékaři uvádějí genetickou predispozici, předávkování drogami, alkoholismus a silný stres během vývoje plodu.

Vezměte na vědomí, že jeden lékař nemá právo udělat tak závažnou diagnózu pro pacienta. Potřebujete kladné stanovisko několika specialistů.

Pacienti se schizofrenií potřebují lékařský dohled a dostávají předepsané léky. Nemyslete si, že se můžete léčit jen s bylinnými léky. Níže uvedené bylinky a koření mohou být považovány pouze za dodatečnou metodu boje proti této nemoci.

Turmeric (kurkuma)

Snad už nikoho nepřekvapí široká škála příznivých vlastností kurkumy. Léčí zánět apendicitidy, zabraňuje výskytu katarakty a chrání játra. Nyní se ukazuje, že při schizofrenii může poskytnout podporu.

Koření je určeno k ochraně nervových buněk mozku před ničivými účinky chemikálií a volných radikálů. Při pravidelném používání (přidáním špetky kurkumy na různé masové a rybí pokrmy, stejně jako polévky a omáčky) zlepšuje duševní zdraví pacientů.

Ginkgo (Jinan dvoulaločný)

Listy této rostliny zlepšují krevní oběh v mozku (pomáhají při léčbě klastrových bolestech hlavy) a také přispívají k rychlé absorpci léků připisovaných pacientům se schizofrenií.

Nicméně, při nekontrolovaném příjmu extraktu z listu ginkgo můžete dostat průjem a trpět bolestmi hlavy. Užívání bylin vždy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Mléko z bodláku

Tato rostlina má dobré léčebné účinky stejně na psychiku jako na játra.

Většina silných antidepresiv a jiných chemických látek, které lékaři tradičně připisují schizofrenikům, mají celou řadu vedlejších účinků. Jedním z nich je předčasné opotřebení a zničení jater. Bodlák mléčný chrání tento důležitý orgán před poškozením kvůli vysoké koncentraci antioxidantů.

Lněné semena

Nedávné studie prokázaly účinnost potravin s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin při léčbě schizofrenie. Chcete-li pacienta nasytit polynenasycenými kyselinami, začněte rybí dietou, zahrňte do stravy rybí olej (třeba i pomocí kapslí) nebo lněných semen.

U lněných semínek, stejně jako produktů vyrobených na jejich základě, v koncentrované formě mají snížené příznaky živin.

Ashwagandha (Indický ženšen)

Bohužel neexistují žádné doporučené lékařské indikace pro použití této rostliny pro léčbu schizofrenie. Ačkoli v praxi Ayurvédy, kořen ajurvédské byliny (alternativní názvy: indický ženšen, zimní třešeň, slunečnice physalis) je tradičně používán k boji proti různým duševním poruchám.

Kořenový extrakt lze užívat pro nespavost, zvýšenou úzkost, psycho-emoční přetížení a zranění, stejně jako ztrátu síly a syndrom chronické únavy (CFS).

Indický ženšen je kategoricky kontraindikován těhotným ženám, protože může negativně ovlivnit stav plodu.

Alternativní a většinou neškodné metody léčby schizofrenie s bylinkami poskytují v některých případech dobrý výsledek. Zatímco je však příslušný vědecký výzkum ve vývoji, je lepší používat tyto bylinky v malých dávkách, i když denně.

Více informací naleznete na portálu medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

17 + 10 =