Poznání sebe sama si ponejvíce spojujeme s východním učením Číny a Indie. Nejlepší je však začít s reáliemi, které důvěrně známe a které vycházejí z tradic země, ze které pocházíme. Dobrým prvním krokem k pročištění naší mysli může být rozjímání u svíček spojených s patrony naší České země.

Tradice meditace nepochází ze vzdálených končin exotických krajů. Meditace existovaly už v raném křesťanství. Označovala se tak například soustředěná modlitba spojená s rozjímáním k jednomu konkrétnímu světci. Tedy nikoli jen mechanicky odříkaná slova, nýbrž slova vyřčená s konkrétním naladěním mysli. Taková upřímná procítěná modlitba, dalo by se zjednodušeně říci. A právě takovéto stavy otevírají brány naší duše, která se pak může očistit a posunout na své cestě o malý kousek dál. Nemusíte

Meditační svíčky patronů České země

Ten, kdo chce uklidnění, by neměl sahat po tradicích, kterým tak úplně nerozumí. Mnohem lepší je zapátrat v vodách, jež důvěrně známe a kterým věříme. Právě svíčky zasvěcené jednotlivým patronům České země mohou milovníkům naší provenience a její historie pomoci s tím prvním krokem, který je třeba při poznávání a uzdravování sebe sama učinit.

Jakmile zapálíte svíčku zasvěcenou konkrétnímu patronovi, oslní vás speciálně vybrané symboly, které pomohou vaše myšlenky vyjasnit a rozzářit. Navíc se můžete ke konkrétnímu světci obrátit o pomoc nebo žádat o radu v těžké životní situaci.

Kteří patroni jsou u očišťujících meditačních svíček nejoblíbenější?

Svíčka svaté Zdislavy umí podpořit v rozhodování o našem budoucím životě. Šíří pokoj, klid a mír a dokáže podpořit nemocné a staré lidi. Je také patronkou snoubenců a spokojeného manželského života.

Svíčka s názvem sv. Anežka Česká je patronkou Čech, ale také chudých, nemocných a trpících lidí. Dokáže dodat sílu všem, kteří ji potřebují a podpořit při důležitých rozhodováních. Anežka sama byla velmi cílevědomá a pracovitá žena a její svíce působí zrovna tak.

Do kolekce svic z čistého přírodního parafínu bez aromatických příměsí patří i Svatováclavská svíce. Její světlo je jedinečně a parafín se při tání roztéká do neuvěřitelných tvarů, které činí meditaci nad svíčkou ještě příjemnější a tajemnější. Stejně nádherné působí i Anenská svíce, která také patří mezi oblíbené kousky.

Poslední svíce, kterou si dnes představíme, je přímo určena pro těhotné ženy a jejich nenarozené děti. Svíce svaté Markéty pomůže zklidnit myšlenky rozjitřené necitlivým přístupem některých lékařů a dodat sílu, kterou nastávající maminka jistě potřebuje.

Samozřejmě můžete zapátrat i po dalších patronech. Trápí-li vás konkrétní neduh nebo přání, vyberte si vhodného patrona. A nemusíte utrácet za speciální svíčky ze speciálních obchodů, stejně účinné světlo je možné získat i v kostele. Stačí si opatřit svíčku posvěcenou.

Více článků najdete na medicka.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] uzpůsobit vhodné místo. V začátcích je pro lepší uvolnění vhodnější, pokud budete meditovat doma, v dobře známém a pro Vás bezpečném […]