blank

Estetické zákroky se staly moderním trendem doby. Samozřejmě to souvisí s vysokými požadavky, které jsou v současnosti kladeny na náš vzhled. Stojí za tím často ale i mnohem prozaičtějším důvody, jako jsou třeba různé vzory v podobě celebrit. Péče o pleť je ale především také otázkou zdravotní. Zde jsou typickým příkladem různá znaménka, ale také bradavice. V našem článku se podíváme na to, proč byste se o jejich odstranění měli zajímat.

Pozor na podezřelá znaménka

Už jste o tom určitě slyšeli, a sice že znaménka mohou být zárodkem rakovinného bujení. Jelikož znaménko je v podstatě shlukem buněk, mohou se zde objevit známky malignity. Právě v tom spočívá nebezpečnost těchto znamének. Mezi nejobvyklejší kožní nádory přitom patří:

  • Bazaliom
  • Různé druhy melanomů

A zejména v případě bazaliomu se nejedná rozhodně o něco zřídkavého. Zpravidla se v tomto případě přistupuje na chirurgické odstranění znamének. Znaménko se jednoduše vyřízne, a tím se odstraní původce problému. Bazaliom může a nemusí být zhoubný, což platí také pro melanomy, které se touto cestou rovněž odstraňují. Využít lze ale také odstranění pomocí CO2 nebo laserem, které patří mezi šetrnější metody.

Pokud hovoříme o zhoubném a nezhoubném bujení, je potřeba tuto skutečnost vyšetřit. Zpravidla se tedy posílá vzorek tkáně na histologické vyšetření, kde se zjistí, zda je nález zhoubný nebo nikoliv a zda tedy hrozí případné metastáze.

Potíže vám může způsobit také bradavice

Zatímco znaménka mohou být potenciálně zhoubná, u bradavic jde zejména o estetickou záležitost. Mohou ale překážet při každodenních činnostech a omezovat vás, zejména pokud se vám objevují ve větším měřítku. Odstranění bradavic probíhá tekutým dusíkem, ale také CO2 jako u znamének, nebo vypálením. Jakou metodu lékař zvolí vždy záleží na typu bradavic.

…………………………………… komerční článek ……………………………………..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

seven + 15 =