blank

Často naše diety končí ve chvíli, kdy nám dojdou nápady na to, co si k jídlu připravit. Nejhůře ze všeho je na tom snídaně.

Ráno nemáme čas a často ani chuť si složitě něco chystat a tak se odbýváme sladkým pečivem či jinými nevhodnými potravinami. Právě snídaně by však v našich jídelníčcích měla hrát nejvýznamnější roli. Měla by nás nastartovat na celý den a tak je potřeba jí věnovat náležitou pozornost. Co si tedy dát ke snídani?

  1. Kaše

Téměř fenomén dnešní doby. Kdo ještě nikdy ke snídani neměl ovesnou kaši, jako by snad ani nežil. Neomezujete se ale jen na klasické ovesné kaše. Existuje celá řada dalších surovin, ze kterých si snadno připravíte chutnou a vyváženou snídani. Vyzkoušet můžete také pohankovou kaši, rýžovou, kukuřičnou, jáhlovou či kaši s quinoou. Koupit je můžete samostatně a kaše si z nich uvařit, nebo můžete koupit přímo instantní směsi, které jen zalijete horkou vodou či mlékem přímo „do hrnečku“. Pokud ale máte tu možnost a čas, uvařte si ji raději sami. Ušetříte peníze a budete lépe vědět, co Vaše první jídlo dne vlastně obsahovalo.

Kromě samotného druhu kaše můžete střídat také suroviny, kterými si ji ochutíte. Výborně se hodí banány či lesní ovoce. Skvělé jsou i ořechy, kokos, jablka, skořice, med či oblíbený sirup.

Tip: Pokud se Vám ovesná kaše nechce ráno vařit, nechte si vločky přes noc namočené v mléku, vodě či jogurtu (jak jste zvyklí). Do rána krásně změknou a vy si můžete vychutnat kaši zastudena.

2. Jogurt, tvaroh, ricotta

Jogurty a jejich alternativy jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak se ráno kvalitně a přitom zdravě najíst. Vybírejte však takové jogurty, které neobsahují příliš cukru a přidaných ochucovadel. Ideální je obyčejný bílý jogurt, který si ochutíte sami tím, co máte rádi – tedy ovocem, oříšky, apod. Neprohloupíte, pokud si koupíte řecký jogurt, který je přímo nabitý zdravím. Výbornou alternativou je také tvaroh či méně známá ricotta, která si perfektně rozumí s lesním ovocem.

3. Smoothie

Tyto „koktejly“ také nejsou náročné na přípravu a vzhledem k tomu, že existuje nepřeberné množství surovin, které lze do něj zakomponovat, můžete si pokaždé vytvořit originální nový nápoj. Využít můžete ovoce, zeleninu, oříšky, bylinky, jogurty, tvaroh, zkrátka cokoliv, na co máte zrovna chuť. Skvělý je obzvláště nyní v létě, kdy tělo touží hlavně po pitném režimu. Dokáže nahradit i oběd.

Více informací naleznete na portálu medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

15 + nineteen =