blank

Některé potraviny, hlavně ovoce a zelenina, obsahují až 90 % vody. Konzumací nejen podpoříte pitný režim, ale prospějete svému zdraví. Obsahují prospěšné látky, mají příznivý vliv na pleť, dostatek tekutin v našem těle je nezbytný pro metabolismus a odplavování nečistot.

Které potraviny mají vysoký obsah vody?

Vodní meloun

Jak už sám název vypovídá, je v něm obsaženo velké množství vody (až 93 %). Kromě toho, že si na něm pochutnáte odkrojením ze slupky, existují i recepty, jak meloun zužitkovat do hlavního jídla.

Ledový salát

Obsahuje až 95 % vody. Pořizovací cena je opravdu nízká, navíc ho můžete bez problémů vypěstovat na zahrádce. Způsobů, jak ho využít v kuchyni, je nespočet.

Salátová okurka

Okurka je suverénem, má téměř 97 % vody. Množství salátů, které z ní můžete vytvořit, je nekonečné. Výborná je i okurková limonáda, v horkých letních dnech osvěží.

Rajčata

Rajčata patří mezi oblíbené stálice v kuchyni, obsahují 94 % vody. Variací, jak je využít v kuchyni najdete nespočet.

Celer

Nepatří mezi potraviny, po kterých lidé sahají často, ale je to chyba. Kromě velkého obsahu vody, v něm najdeme i vitamíny a vlákninu. Navíc má minimum kalorií a to už stojí za vyzkoušení.

Zelená paprika

Všechny papriky obsahují přes 90 % vody, ale zelená vede, má v sobě 94 %. Navíc mají hodně antioxidantů, hodí se také, když máte chutě a nechcete mlsat nezdravě.

Grapefruit

Obsahuje 90 % vody, má ještě jednu pozitivní vlastnost, umí snížit hladinu cholesterolu. Napomáhá stabilizovat hladinu glykémie v krvi a hubnutí.

Ředkvičky

Křupavá a pikantní zelenina by neměla chybět ve vašich salátech, s obsahem vody 95 % je vysoko v žebříčku.

blank

I ovoce je plné vody:

  • Jahody – 92 %
  • Broskve – 89 %
  • Meruňky – 86 %
  • Maliny – 87 %
  • Borůvky – 85 %
  • Ananas – 87 %

Více článků najdete na medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

4 × 4 =