blank

Jaro je v plném proudu a zanedlouho se přehoupne do období, kterého se většina lidí nemůže dočkat. Nepochybujeme o tom, že se na léto těšíte i vy, ale možná vám dělá vrásky představa, že vaše pleť opět dostane pořádně zabrat. Kombinace intenzivních slunečních paprsků, horkého vzduchu, chlorované vody a mnoha dalších faktorů může způsobit nepříjemné potíže. Jak jim předejít, abyste zamezila nejhoršímu a letní měsíce prožila bez zbytečného stresu? Dodržujte následující zásady a budete se cítit mnohem lépe!

Bez opalovacího krému ani ránu

Opálená pokožka je synonymem krásy – a sluneční paprsky skutečně lidskému zdraví prospívají. Zároveň však výrazně urychlují stárnutí kůže a tvorbu vrásek. Spálení pokožky pak může dokonce zapříčinit rakovinu. Proto se nezapomeňte chránit kvalitní opalovací kosmetikou s dostatečným SPF faktorem.

Pokud jste se doposud krémům a olejům na opalování vyhýbala, protože se nechcete trápit zdlouhavým čištěním pleti od mastnoty, pořiďte si praktického pomocníka – micelární vodu. Tekutinu s obsahem aktivních látek – micel využijete po celý rok. Vždy vám výrazně usnadní čištění a zároveň pleť hydratuje.

Skvělou volbou je micelární voda pro citlivou kůži Sensibio H2O od Biodermy. Hravě odstraní veškerý make-up (včetně voděodolného), téměř všechny jemné částice a naprostou většinu těžkých kovů.

Hydratace je základ

Slovo hydratace se v souvislosti s pokožkou skloňuje ve všech pádech, ale většina žen si stále plně neuvědomuje její význam. Přitom právě v létě pleť vysychá mnohem rychleji a intenzivněji než po zbytek roku. Na vině je kombinace žhavého slunce a vodních radovánek – respektive chloru, který pokožce vůbec nesvědčí. V létě kůže nadměrně vysychá a paradoxně produkuje mnohem více mazu než obvykle.

Dehydratace pokožky je velmi nepříjemná. Obvykle se projevuje pnutím, šupinatěním a ztrátou přirozeného jasu. Předejít jí přitom můžete snadno: dodržujte pitný režim a používejte přípravky s hydratačním efektem. Třeba zmíněnou micelární vodu.

Pravidelně si dopřávejte vyživující kúru

Pleť je během léta nadměrně zatěžována, a proto je vhodné, abyste ji zásobovala potřebnými látkami. Vyživující masky jsou příjemné – stačí je aplikovat na pleť a chvíli relaxovat. Navíc můžete zvolit variantu „ready to use“, kterou vytáhnete z obalu a rovnou přiložíte na tvář.

Pokud bychom sestavili seznam nejprospěšnějších látek, našla byste na něm kyselinu hyalurovnovou, vitamin E, panthenol, lecitin, niacin či laktoferin. Nabídka pleťových masek je neuvěřitelně pestrá a určitě v ní najdete takovou, která vám bude vyhovovat složením, vůní i konzistencí.

Více článků najdete na medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

twenty + 13 =