blank

Toto onemocnění je způsobeno houbami rodu Candida, takže jeho druhé jméno je „kandidóza„. Léčba se provádí pomocí léčivých přípravků ve formě bylin, tablet a gelů.

Co zapříčiňuje kvasinkové infekce?

Vaginální kandidóza je způsobována přemnožením mikroskopických hub kvasinkového charakteru ve vagíně. Ačkoliv je přirozené, že se ve vagíně jisté kvasinky nacházejí, je zde celá řada faktorů, které umí rovnováhu vaginálních organismů narušit a způsobit rychlý nárůst hub.

Patří mezi ně:

  • užívání orálních nebo vaginálních antibiotik
  • užívání orální antikoncepce
  • diabetes melitus – cukrovka
  • příliš těsné oblečení, které neumožňuje kůži „dýchat“
  • obezita
  • užívání léků, které oslabují imunitní systém
  • používání tamponů i v době nemenstruování
  • termální koupaliště.

Nejlepší lidové prostředky pro kandidózu: léčivé byliny

Kvasinkovou infekci lze léčit pomocí léčivých bylin, které lze koupit v lékárně.

Směs bylin

Chcete-li připravit účinný lék doma, můžete si vzít lžičku z dubové kůry, heřmánku, 3 lžíce listů z kopřivy, 5 lžící křídlatky. Vše důkladně promíchejte a na 2 lžíce směsi z bylin, vylijte litr vody, vařte 5 minut, přeceďte. Vývar použijte k výplachům vagíny.

Třezalka

Dalším účinným lidovým prostředkem proti kandidóze je bylina Hypericum (třezalka). Při přípravě léku použijte 2 polévkové lžíce. Na byliny nalijeme 200 ml vody a zahříváme 15 minut na vodní lázni.

 Antimykózní čaj

1 lžičku nadrceného badyánu, 1 lžičku nadrcených hřebíčků, půl lžičky skořice, 1 lžičku anýzu, 1 lžičku semen fenyklu, 1 lžičku šalvěje, 3 dl vroucí vody

Koření přelijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut odpočívat. Po uplynutí této doby přecedíme. Tento čaj popíjíme 2× denně po dobu 6 týdnů. Denně musí být čerstvě připravený.

Octová sedací koupel

1 dl kvalitního jablečného octa, dětskou vaničku naplněnou teplou vodou

Ocet nalijeme do vody a do vzniklé lázně si na 10 minut sedneme. Tento postup opakujeme 1× denně po dobu 5 dní.

Glycerin

Pro léčení v lékárně potřebujete koupit směs boraxu a glycerinu, tyto látky mají silný antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Krátce před spaním proveďte výplach v odvaru z heřmánku, a pak namočte bavlněný tampón ve směsi hnědého glycerinu a přes noc. Tato metoda vás zbaví kvasinek rychle a po dlouhou dobu.

Antimykózní tampóny

1 malý menstruační tampón, 1 lžičku mandlového oleje, 2 kapky 100% přírodního éterického oleje z levandule, 2 kapky 100% přírodního éterického oleje z čajovníku (tea tree)

Oleje smícháme dohromady a do vzniklé směsi namočíme tampón, ten si po chvilce zavedeme na 2 hodiny do pochvy. Poté vytáhneme, tento postup opakujeme po dobu 5 dní.

Česnek

Česnek se také používá v tradiční medicíně k léčbě vaginální kandidózy. Je to dobrý antifungální přípravek, česnek se používá ve formě česnekové vody.

2 malé stroužky česneku očistěte a pomačkejte. Vařená kaše by měla být umístěna do nádoby, na kašičku nalijte litr teplé vody, výplachy provádějte ráno a večer.

Slaná sedací koupel

2 hrsti mořské soli, dětskou vaničku naplněnou teplou vodou (ne horkou)

Sůl nasypeme do vaničky, vše doplníme teplou vodou a do vzniklé lázně na 10 minut sedneme. Tento postup opakujeme 1× denně po dobu 5 dní.

Kefír

Kefír pomůže obnovit normální mikroflóru vagíny u ženy.  Pro ošetření je nutné použít tampon z gázy, namočit do kefíru a nechat ho přes noc.

Magnézie v kombinaci s kefírem

Magnézie se dá koupit v lékárně, prodává se v prášku. K přípravě léku je třeba zředit lžičku prášku z magnézie v litru teplé vařené vody. V noci je nutné provést výplach, a pak vložit tampon namočený do kefíru.

Kalanchoe džus

Dalším dobrým prostředkem, který se v této tradiční medicíně používá. Léčba jako u kefíru.

Více informací naleznete na portálu medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

two × one =