A které si z široké nabídky současného trhu vybrat? Mnozí z vás jistě vyzkoušeli chia semínka, ženšen, zelený ječmen, někteří především muži mají možná zkušenosti také s kotvičníkem či vilcacorou neboli kočičím drápem. Dnes vám ale představíme dvě rostliny, které by měly zaujmout vaši pozornost, toužíte-li po rychlém návratu své fyzické kondice a nechcete-li na něm neúměrně dřít. Jsou jimi peruánská Maca a z podobných krajin pocházející ovoce Acai. Co je to za rostliny a jak vám mohou pomoci?
Maca – přírodní viagra z peruánských And
Brukvovitá rostlina Maca peruánská připomíná tvarem naši řepu. Tím ale veškerá podobnost končí. V jejím kořeni, který se z celé rostliny využívá nejvíce, je obsaženo překvapivé množství vitamínů, aminokyselin, minerálů, saponinů, tříslovin, nenasycených mastných kyselin, uhlohydrátů, vlákniny a dalších pro lidské tělo tak blahodárných složek, že jej lze nazvat elixírem zdraví. Maca se používá především pro posílení sexuálního zdraví mužů i žen. Pomáhá při neplodnosti i ženské frigiditě. Harmonizací hormonální soustavy zmírní dokonce i potíže objevující se v průběhu klimakteria. Pozitivní účinky byly prokázány též v oblasti posilování snížené imunity a urychlení regenerace sil po psychické i fyzické zátěži.
Acai-nejúčinnější antioxidant na světě
Tropické ovoce Acai Berry pochází stejně jako Maca z Jižní Ameriky. Purpurové bobulky jsou plodem palmy Euterpe brazilské, která ale začíná plodit až ve 4 letech. Ovoce Acai bylo klasifikováno jako nejsilnější antioxidant na světě, který v tomto směru předčí i hroznové víno či borůvky. Antioxidační vlastnosti jsou zárukou absorpce volných radikálů v těle. Ty jsou příčinou mnohých onemocnění především kardiovaskulárního a rakovinného charakteru. Konzumace ovoce Acai pomůže s rychlým dobitím baterek a odstraněním únavy, mužům pomáhá s řešením potíží s erekcí a u obou pohlaví byly prokázány pozitivní účinky na stav srdce a cév.
Jak obě zázračné rostliny konzumovat?
V našich končinách můžete Macu i Acai sehnat ve formě prášku, který vzniká jejich usušením a namletím. Ten můžete jednoduše přidat do ranní kaše či jogurtu, při pečení zamíchat do těsta anebo jej zalít vodou či džusem a vypít. Praktické jsou také kapsle obsahující namletý prášek, které si sebou sbalíte na cesty nebo do práce a jednoduše spolknete a zapijete.
——————Komerční článek——————-