blank
Zdroj foto: visualhunt.com

Dá se sice říci, že je to smutné, ale spousta lidí za to zkrátka nemůže. Problémy se slabým středem těla a pozdějšími komplikacemi s držením rovnováhy a bolestí zad trpí stále větší procento lidí. Velké procento z nich je přitom nuceno v práci sedět dlouhé hodiny a oslabovat tak střed těla a ten zbytek jej naopak permanentně přetěžuje s absencí odpočinku. Jednou z možností, jak si pomoci s těmito problémy jsou sporty zaměřené na střed těla.

Na ledě či asfaltu, bruslit se dá téměř všude

Spoustu z vás určitě muselo napadnout, že při rovnováze bude zmíněno bruslení. Zimní sporty celkově jsou postavené na pevném držení těla a rovnováze, jenže bruslení má na rozdíl od lyžování či snowboardingu tu příjemnou vlastnost, že se odehrává na rovině. Nemusíte tak překračovat svoje limity strachu a bát se nepřiměřených rychlostí.

Při zvládnutí základů bruslení pocítíte zajisté nejen mnohem lepší stabilitu na jedné i obou nohou, ale také i pevnější střed těla. Bez jeho zatnutí a správné funkce jste totiž přes sebelepší stabilitu neustále rozhoupaní ze strany na stranu. Mimo těchto výhod pak bruslení přináší i zlepšení rytmiky a koordinace.

blank
Zdroj foto: visualhunt.com

Skateboard není jen sport pro mladé

Na skateboard je zásadní chyba nelézt v jiném než mladém věku. Skate jako takový je oblíbený napříč slečnami i pány všech věkových kategorií a od pouličního mainstreamu se dokázal posunout k respektovanému sportu, jehož nejlepší zástupci se brzy představí i na Letních olympijských hrách. Samotná jízda na skateboardu je přitom odpočinkovou aktivitou, při které ale zlepšujete přenášení váhy a tím pádem i práci středu těla, které při postoji na prkně musí být zákonitě aktivované.

Pro správnou jízdu je potřeba dobré vybavení a neváhejte proto navštívit skateshop jako Ambassadors.eu, kde seženete kvalitní skateboard i boty a pro úplné nováčky pochopitelně i chrániče. Ty pak společně s helmou nedoporučujeme sundávat ani v moment, kdy se jako ostřílení matadoři pouštíte do svých prvních sjezdů.

—————–Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

11 + 6 =