blank
Zdroj foto: pixabay

Snad každého z nás občas potkávají nějaké potíže, které lze velice snadno a rychle vyřešit lékem. Tak například Paralen na bolest hlavy nebo teplotu, na nevolnosti a kinetózu zase třeba Kinedryl (kynedril). Čtete ale příbalový leták ke konkrétnímu léčivému přípravku? Znáte případně možné nežádoucí účinky, nebo kontraindikace?

Proč číst příbalové letáky a na co si dát pozor

Bez ohledu na to, jaký lék či léčivý přípravek užijete, měli byste vždy bezpečně vědět, co užíváte a na co konkrétní přípravek je. Jen tak můžete chránit své zdraví. Samozřejmě u obvyklých léků, navíc volně dostupných, se nad tím skoro nikdy nepozastavujeme, ale klidně se může stát, že právě na nás bude lék působit nevhodně a může nám způsobit zbytečné komplikace.

A právě proto byste si měli ke každému léku před jeho užitím přečíst příbalový leták. Kromě toho je samozřejmě vhodné získat co nejvíc informací od svého lékaře nebo lékárníka, který se dobře vyzná a určitě vám vždy dobře poradí a případně upozorní na možné nežádoucí účinky.

V každém příbalovém letáku se dozvíte následující:

  • Co je léčivý přípravek a k čemu se používá
  • Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete léčivý přípravek užívat
  • Jak se léčivý přípravek užívá
  • Možné nežádoucí účinky
  • Jak léčivý přípravek uchovávat
  • Další informace

Níže si můžete přečíst zásadní charakteristiky léčivých přípravků z příbalového letáku Paralenu a Kinedrylu. Informace jsou právě z příbalových letáků, které jsou vždy u každého léčivého přípravku.

Příbalový leták Paralen

Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 500 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Tablety Paralen 500 nezhoršují žaludeční potíže a nevyvolávají zvracení, mohou je užít i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou.

Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních.

Tablety Paralen 500 jsou také vhodné při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení.

Příbalový leták Kinedryl

Léčivý přípravek Kinedryl se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď). Na doporučení lékaře lze přípravek použít také při nevolnostech a závratích nejrůznějšího původu (při Meniérově nemoci). Používá se také při léčbě nevolnosti způsobené poruchou vestibulárního aparátu.

Vždy byste měli dobře vědět, jaký lék a proč učíváte a pečlivě se seznámit s možnými nežádoucími účinky. Všechny informace se můžete dočíst v příbalovém letáku online, nebo příbalové informaci přiložené v tištěné podobě u konkrétního léku nebo léčivého přípravku.

Příbalové letáky online vám prozradí vše důležité o každém léku.

——–Komerční článek———

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

two + seven =