blank

Ke cvičení netíhnete, a přesto chcete zhubnout a být fit? Nemusíte se pouštět do složitých cviků, kupovat drahé vybavení nebo se pouštět do běhání, které vás po chvíli odradí. Zkuste chůzi. Stačí kvalitní boty.

Proč zrovna chůzi?

Pro mnoho lidí mající zdravotní potíže nebo nadváhu, je chůze výbornou volbou. Sami si určují tempo, vzdálenost, kterou ujdou a jsou fyzicky aktivní. Navíc nezatěžuje klouby jako běh a jiné typy cvičení. Lze ji provádět kdekoliv a kdykoliv. Naopak kilogramy, které zhubnete, ulehčí vašim kolenům. Získaná fyzická kondice vám potom dává možnost vyzkoušet i jiné sporty.

To, kolik budete spalovat kalorií, závisí na mnoha faktorech. Jako třeba rychlost metabolismu, vaše hmotnost a mnoho jiných. Odborníci se shodnou, že denně byste měli nachodit 10000 kroků, z toho důvodu je dobrým pomocníkem krokoměr, pokud byste chtěli více funkcí, existují různé fitness aplikace.

Jak začít

Začněte úplně nejjednoduššími věcmi, vystupte o zastávku dříve, do obchodu jděte pěšky, vynechte eskalátory, výtah a použijte schody. Co se týká délky trasy, začněte s kratšími úseky a postupně přidávejte. A jaké pořídit boty? Kupte si běžecké nebo na venkovní sporty, turistické mají příliš tvrdou podrážku, uzpůsobenou dlouhým a kamenitým trasám.

Stanovte si cíl a pomalými krůčky k němu dojděte. Ve dvou se to lépe táhne, najděte si podobně laděného parťáka z okruhu svých známých nebo získejte podporu na tematických webech.

Jak má chůze vypadat

Efektivní chůze by měla být středně rychlá, plynulá a zapojte i ruce. Ramena tlačte dolů a dozadu, vztyčte bradu, dívejte se rovně před sebe. Zatáhněte břicho a mírně podsaďte pánev. Nádech a výdech by měl být hluboký, abyste dodávali tělu dostatek kyslíku. Tělo by mělo být v mírném předklonu.blank

Ideálně by se měl člověk věnovat chůzi minimálně 3x týdně po dobu 45-60 minut. V mírném svižném tempu. To znamená, že ještě můžete bez větších problémů komunikovat.

Chůze je nejpřirozenějším pohybem, zkuste začít a uvidíte sami, jaké pozitivní účinky bude mít na vaše zdraví.

Více článků najdete na medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

fifteen + five =