blank
Zdroj foto: envato

Kolikrát denně si myjete ruce? A používáte dezinfekci? Myslete na hygienu nejen v této koronavirové době. Asi každý z nás ví, že po použití toalety by si měl umýt ruce. Přiznejme si, kdo to doopravdy pokaždé udělá? Učíme už malé děti, že základy hygieny jsou důležité z preventivních důvodů.

Čemu chceme zabránit? Mytí rukou je jednoduché opatření proti šíření infekčních nemocí. Věděli jste, že 80 % všech infekčních nemocí se šíří rukama? Věřte, že hygienu je nutné dodržovat v jakékoli situaci. Pokud jdete k lékaři nebo chcete například podstoupit darování krevní plazmy, myslete na hygienické opatření dvojnásob.

Jak si správně mýt ruce?

Pro většinu z vás to bude zcela určitě opakování, ale opakování je co? Matka moudrosti. Navlhčete si ruce pod tekoucí vodou, naneste dostatečné množství tekutého mýdla, krouživým pohybem třete dlaně o sebe, umyjte si celé dlaně i mezi prsty, nezapomeňte umýt i palce a pak si ruce opláchněte mýdlem. V nejlepším případě použijte pro utření jednorázový ručník. A ptáte se, jaké tekuté mýdlo použít? Na trhu najdete několik variant tekutých mýdel. Antibakteriální, ovocné, medové, citrusové nebo třeba jen náplně do bezdotykového mýdla. Dokonce můžete zvolit i dezinfekční mýdla. Platí pravidlo, že lepší je jakékoli mýdlo než žádné mýdlo.

A co dezinfekce?

V dnešní době najdete v obchodech opravdu velké množství dezinfekcí. Ať už to jsou dezinfekční mýdla, ubrousky, gely nebo postřiky. Doporučujeme si na cesty pořídit dezinfekční gel nebo ubrousky. Pokud jezdíte MHD, vídáte se s lidmi v práci a také chodíte do jídelny, je dobré vždy použít dezinfekci na ruce. Většina dezinfekcí obsahuje alkohol ve formě isopropanolu nebo ethanolu, který likviduje nebezpečné bakterie a jiné škodlivé mikroorganismy.

Závěrečná péče o ruce

Nedá se nic dělat, po dezinfekci míváme všichni vysušené ruce. Proto naším dalším tipem jsou i kvalitní krémy na ruce. Můžete si koupit cestovní balení, které vhodíte do kabelky nebo batohu společně s antibakteriálním gelem. Budete jednoduše vždy připraveni.

—————–Komerční článek—————-

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

8 − 3 =