blank
Zdroj foto: envato

Jízda na kole má nepochybně velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Velkou předností této pohybové aktivity je zejména snížení rizika takzvaného předčasného úmrtí. Ve 49 % případů umírají jedinci, kteří trpí jistou kardiovaskulární chorobou a nemají dostatek zdravého pohybu. Rovněž se jízdou na kole vyhnete nebezpečí výskytu rakoviny prsu, tlustého střeva či vám nebude hrozit cukrovka či vysoký krevní tlak. Jízda na kole rovněž snižuje hladinu stresu, který délce a kvalitě našeho života rovněž příliš neprospívá.

Jezděte na kole pravidelně

Pravidelná jízda na kole, a to například ať již do školy, do zaměstnání či na nákupy, zlepší nejen vaši tělesnou zdatnost, nýbrž také bude preventivně působit na váš krevní tlak či obezitu. Tělesná zdatnost člověka, který pravidelně jezdí na kole by se dala přirovnat k tělesné zdatnosti člověka, který je až o deset let mladší. Cyklisté, kterým je například méně než 35 let mohou díky pravidelným jízdám na kole žít i o dva roky déle.

  • Jízda na kole je podobná aerobnímu cvičení (zapojují se především svaly v nohách)
  • Jízda na kole není příliš zatěžující
  • Cyklisté netrpí problémy s klouby
  • Jízda na kole je dobrým kompromisem pro ty, kteří nemají v lásce rekreační sporty

Nepovažujte jízdu na kole za nebezpečnou

Nechcete jezdit na kole jen proto, že se obáváte vyjet s kolem na silnice? V tom případě neděláte dobře, jelikož jízda na kole při dodržování jistý pravidel silničního provozu rozhodně není nebezpečná. Mimo jiné řada měst má v provozu velmi pěkné a v celé řadě případů nově vybudované cyklostezky, po kterých je radost se projíždět.

blank
Zdroj foto: envato

Jak je to s elektrokoly?

Elektrokola jsou doslova fenoménem dnešní doby. Cyklistům umožnují svezení v každém věku, a to se skutečně minimální fyzickou náročností. Díky bateriím, které kola obsahují, budete mít dostatek energie k pohonu kola na kratší i na delší vzdálenost. Pokud chcete na elektrokole například jezdit do práce či do školy anebo jen tak do přírody, je to rozhodně skvělý nápad. Mimo jiné elektrokolo nemusíte garážovat a ani u něj platit povinné ručení, jako je tomu u motorových vozidel. Po elektrokolech sahají ve většině případů starší lidé, kteří již nemají tolik fyzické síly na to, aby jim společnost dělalo klasické horské kolo, které by poháněla pouze lidská síla.

Srovnávací test elektrokol 2020

Vítězem srovnávacího testu elektrokol do města pro rok 2020 se stalo elektrokolo Lectron Montana MDX 2019 jehož cena se pohybuje okolo 40.000 Kč

  1. místo obsadilo elektrokolo LEADER Fox Vivalo 2013 za cca. 40.000 Kč
  2. místo obsadilo elektrokolo Crussis E-Cross 9.5-S 2020 za cca. 56.000 Kč

Elektromobilita

Elektromobilita, tedy pohyb vozidel či kol za pomoci elektrické energie je trendem posledních let. Provoz elektrických aut, elektrokol či elektrických motocyklů je toho jasným důkazem. V dnešní době nejsou výjimkou ani elektrické tramvaje, metra, autobusy či vlaky. Elektromobilita je totiž společně s obnovitelnými zdroji energie součástí moderní dopravní infrastruktury, která pomáhá zmírnit změny klimatu, které způsobuje člověk. Elektromobilita je tak předpokladem pro udržitelný rozvoj.

—————Komerční článek—————-

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

5 × 1 =