blank

Narození dítěte je velmi radostnou událostí. Nutno ale říci, že péče o něj je spojena také s řadou perných chvilek. Mezi ty počítáme i to, kdy se objeví nějaký zdravotní problém. U malých dětí to není až tak nic výjimečného, jelikož nemusí mít až tak dokonale vytvořenou imunitu, a tak je ohrozí i to, čemu jako dospělí běžně odoláváme.

Koliky jako častý problém

Velký problém, který se vyskytuje u kojenců je kolika. Podle statistik se může dotýkat celé čtvrtiny malých dětí, což už je opravdu poměrně vysoké číslo. Dětská kolika se týká jak chlapců, tak samozřejmě i děvčat. Vhledem k takto vysoké šanci na daný problém by rodiče měli být připraveni i na jeho řešení. Samozřejmostí by měla být návštěva lékaře, který příčinu problému diagnostikuje.

Jak problém poznat a identifikovat?

Kojenec ještě neumí mluvit, a tak nemusí být jednoduché poznat, že má problémy tohoto rázu. Je vhodné sledovat takzvaně jeho řeč těla a dát i na doprovodní příznaky. Pokud se podíváme na to, jaké jsou s kolikou spojené, mluvíme třeba o:

  • Silných křečích
  • Průjmu
  • Plynatosti

Obecně může docházet také k častým bolestem břicha. Pokud vidíte, že s vaším potomkem není dlouhodobě něco v pořádku, je dobré zamířit k lékaři který zjistí, co se děje. A zvolí správný postup léčby.

Často je na vině trávení

Zajímá vás i důvod, proč tento problém vzniká? Obvykle je na vině trávení vašeho děťátka, které ještě nemá tak dokonale vyvinutý trávicí systém. Velmi často se tak objevuje takzvaná intolerance laktózy, která se právě kolikou projevuje. Tímto názvem je označován stav, kdy dítě ještě nedokáže efektivně trávit laktózu obsaženou v mléce. Naštěstí existuje poměrně jednoduchá pomoc. A to různé kapky obsahující enzymy, které se o vše potřebné postarají. Díky tomu není nutná změna stravy. A s přibývajícím věkem dojde k tomu, že daný problém odezní zcela.

………………………………………… komerční článek …………………………………………….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

19 − 3 =