blank
Zdroj foto: pikselstock / Shutterstock.com

Pro mnoho z nás je návštěva zubaře jednou z nejméně příjemných. Řada lidí se zkrátka zubaře bolí jako čert kříže. Faktem je, že ošetření v ústní dutině bývají často nepříjemná, a tak se jim zkrátka chceme co nejvíce vyhnout. Základem je samozřejmě pravidelná péče o zuby, a tedy prevence, abychom na nepříjemné zákroky museli co nejméně. Pokud však už máte zubní kazy a zubní defekty, ať se o zuby staráte sebelépe, můžete se svěřit do rukou odborníků, kteří vám pomohou tak, abyste museli vytrpět co nejméně.

Odborná péče o zuby

Odborník v péči o zuby se pozná tak, že se snaží o co nejméně invazivní zákrok. Pokud máte zubní kazy, defekty a jiné problémy se zuby, v mnoha případech lze vykonávat zásahy operačním mikroskopem. V případě potřeby je možné také bezbolestné trhání zubů v lokální anestezii. Preparace probíhá co nejméně invazivně. Kazy se odstraňují tím způsobem, že se co nejméně zasahuje do zubní dřeně, která obsahuje nervy a cévy. Pokud jsou totiž tyto oblasti odstraněny, je to problém pro samotný zub. Naprosto běžné je u odborníka:

  • Lokální anestezie
  • Izolace zubu do sterilního prostředí pro zákrok
  • Přesná detekce zubního kazu speciální tekutinou

Na toto vše potom navazuje rekonstrukce chybějí tkáně, která se vymodeluje. Následně dochází k finálním úpravám zubu. Na dobré klinice vám také zhotoví podrobnou fotodokumentaci, abyste měli co nejlepší představu o výsledku.

Co to je kořenová endodoncie?

Na specializované klinice vám dokáží udělat zákroky, dle konkrétních potřeb pacienta. Takovým příkladem může být kořenová endodoncie, která se provádí v případě, že se odstraňuje hluboký kaz, kdy se při ošetření stomatolog dostane až k nervu. Díky tomuto výkonu je možno zub vyčistit bezbolestně a provést rekonstrukci chybějící části zubu. Metoda znamená pro pacienta maximální komfort.

—————Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

14 − five =