blank

Při nákupu ložního povlečení nebo nočního prádla jsou hlavními kritérii pohodlnost a prodyšnost. Stejná pravidla však uplatníme i při výběru matrací. Ne náhodou se proto v posledních letech vracíme zpět ke kouzlu přírodních komponentů.

Výrobci luxusních matrací používají kvalitní přírodní materiály, především bavlnu, vlnu, latex, kokosové desky nebo koňské žíně. Že jste o těch posledních ještě neslyšeli?

Koňské žíně pro spánek bez potu

Unikátní složení koňských žíní stojí hned za několika žádoucími vlastnostmi přírodních matrací – efektivním odvodem vlhkosti, dobrým odvětráváním a skvělou akumulací tepla. Jsou pružné, takže ideálně doplňují a podporují výhody standardně užívaného přírodního latexu a luxusních vláken agáve, které jsou stále populárnější u milovníků přírodních materiálů (neboť díky své ekologičnosti nezatěžují životní prostředí – po uplynutí použitelnosti se jednoduše rozloží, aniž by zatížily ekosystém).

Unikátní vlastnosti koňských žíní využijete i na nečekaných místech

Věděli jste, že podle učení východní medicíny umí koňské žíně odklánět vliv škodlivých geopatogenních zón? Jde o místa s nashromážděnou negativní energií, jež nepříznivě ovlivňuje naši běžnou denní činnost i noční odpočinek. Snad každá domácnost má takový roh, v němž kočka nechce spát a pes na něj zuřivě štěká,a to je podle tradiční čínské medicíny právě místo s nashromážděnou negativní energií.

Amulet z koňských žíní nošený při sobě vás pak ochrání před vlivem geopatogenních zón třeba u pracovního stolu nebo na místě, kde trávíte většinu pracovního dne. A ani použití koňských žíní v matracích se nemusíte bát.  V našich podmínkách se vždy získávají velmi šetrně včesáváním z ocasu, takže koním rozhodně není ubližováno. O to však bývají podobné výrobky dražší, bohužel.

Latex, agáve a koňské žíně – ideální trojice pro klidný a komfortní spánek

Ty nejlepší matrace kombinují přednosti všech těchto materiálů. Zatímco latex se postará o pružnost a odolnost matrace proti plísním a bakteriím,vlákna agáve dodají celé kombinaci ještě vyšší hygieničnost (brání mimo jiné množení nežádoucích roztočů).

Přítomnost koňských žíní pak garantuje pružnost a vzdušnost, vysokou nosnost (120 kg) a samozřejmě odvod vlhkosti a vodních par během spánku, což přispívá k výjimečnému komfortu a hygieně matrace. Navíc perfektně akumulují teplo, takže chrání své uživatele před pocitem „ledové postele,“ vzniklým právě spojením špatné prodyšnosti a umělých „nehřejivých“ materiál. Jde o další skvělý příklad, který ilustruje dokonalé možnosti spojení východního umění medicíny a moderních „západních“ technologií. Rozhodně byste ho proto neměli nechat bez povšimnutí.

Více článků najdete na medicka.cz

Předchozí článekHouby a alkohol – zakázané potěšení nebo mýtus?
Další článekBylinky při zánětu ledvin – jak je správně používat?
blank
Alternativní medicínou se zabývám už od roku 2004. Právě tehdy zlomili lékaři hůl nad mými bolestmi hlavy, odmítli předepsat silnější léky a doporučili mi, že si budu muset zvyknout. Nezvykla jsem si, navštívila vyhlášeného odborníka na akupunkturu a ten si během několika týdnů poradil s tím, co odborníci řešili roky. Přestala jsem tak brát svoje zdraví jako samozřejmost, začala chápat souvislosti a vrhla se na studia. Zabývám se především Ajurvédou, ale cizí mi nejsou ani české bylinky, čínská medicína a jógová či meditační praxe. Na vlastní kůži mám vyzkoušeno, že i těžké astma se dá zvládnout speciálními jógovými ásanami, nebo že na prevenci chorob opravdu stačí „jen“ správný jídelníček. A ráda se o tyto znalosti podělím i s vámi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

1 × four =