blank

Každý z nás zažil nevolnost. Někdy může být spojena s otravou jídlem, někdy je to známka závažné nemoci nebo důsledky chemoterapie. Samozřejmě, nezapomínejte na těhotenství, během níž musí téměř každá žena čelit ranní nemoci a nevolnosti.

Ledový čaj se zázvorem, citronem, máta a kurkuma

Tradiční medicína si uchovává tajemství léčby nevolnosti s bylinkami, ale pokud nemáte dobré zdraví, máte nemocné dítě nebo jste kojící matka, nemusíte ani uvažovat o zahájení nezávislé léčby bez souhlasu svého lékaře!

Zázvor

Snad nejnebezpečnější a nejoblíbenější bylinný lék na nevolnost je zázvor. To je uvedeno ve zprávách Národního centra pro doplňkovou a alternativní medicínu. Lze použít zázvor jako koření, kandovaný zázvor nebo zázvorový čaj – volba je na vás.

V roce 2009 byla publikována studie ve Journal of Alternative and Complementary Medicine, která odhalila tajemství účinnosti kořenů zázvoru z nevolnosti v počáteční fázi těhotenství. Experiment zahrnoval 67 těhotných žen. Ukázalo se, že pouze 250 mg zázvorového extraktu je dostačující k významnému snížení záchvatů nauzey a zvracení.

Fenykl

Fenykl je aromatická a léčivá rostlina. Starověcí Římané používali šťávu, kterou smíchali s medem, aby vytvořil léčebnou mast pro oči. Fenykl používali také k vyřešení problémů s trávením, jako je nadýmání a plynatost, a semena pro kontrolu horečky. Slavný řecký lékař a botanik Pedanius Dioscurides předepisoval fenykl pacientům k řešení problémů s močovým měchýřem a žaludkem.

V moderní léčbě bylinného ošetření je fenykl používán nejen jako kardiologická a zažívací pomoc, ale také jako lék na nevolnost.

V této souvislosti stojí za zmínku zajímavá studie zveřejněná v roce 2005 v Mezinárodním žurnálu aromaterapie. Podle výsledků experimentu bylo ošetření s esenciálními oleji fenyklu, anýzu, heřmánek a mátou účinné a pacientům poskytlo velké úlevy od nevolnosti. Tuto techniku ​​lze považovat pouze za dodatečný nástroj boje proti nevolnosti.

Peppermint

Lidé už po staletí používají mátu k úspěšnému boji proti zažívacím potížím. Tato rostlina obsahuje silné esenciální oleje, jako je mentol a carvon, které snižují nevolnost a mají silné kardiologické vlastnosti.

Bylinkáři Penelope Odie a David Hoffman doporučují pití mátového čaje během prvních záchvatů nevolnosti. Dětský bylinný čaj lze nahradit mátovými bonbony.

Studie potvrzující účinnost použití listů máty byla publikována v březnu 2010 v Mezinárodním věstníku klinické praxe. Esenciální mentolový olej, kterého je součástí máta peprná, se ukázal jako účinný pro pacienty s bolestí hlavy, migrény a nevolnosti.

Bai Zhu

Bai Zhu (velkokapacitní atraktódy) je bylinka široce používaná v čínské medicíně pro léčbu poruch zažívacího traktu, nedostatek žaludeční šťávy a nemoci sleziny.

Podle starých čínských tradic je Qi energie zodpovědná za životně důležité síly těla. Bylinkář Penelope Audie tvrdí, že bai zhu má příznivý účinek na energii čchi: eliminuje nevolnost, zvracení, závratě, nadýmání, podrážděnost a únavu.

Tento seznam nevyčerpává bylinky vhodné pro nevolnost.

Více informací naleznete na portálu medicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

5 × 5 =