blank
Zdroj foto: DAS ALPENHAUS Hotels & Resorts/HeldenTheater

Pravé zážitky nepotřebují umělé scenérie: přímá setkání nabízejí působivé, inspirativní a přírodě blízká dobrodružství. To je cílem Alpské síly (ALPEN KRAFT), letního programu v přírodě, zaměřeného na rodiny s dětmi, zasazeného do alpském hotelu Alpenhaus Gasteinertal. Zažijete přímá setkání s fascinujícím světem přírody po boku své rodiny. Doprovázet vás bude učitel divočiny Alfred Silbergasser. Přesně ten druh rodinné dovolené, kterou jste si přáli, když jste byli sami dětmi.

blank
Zdroj foto: DAS ALPENHAUS Hotels & Resorts/HeldenTheater

Na čem záleží? Co je skutečně podstatné? Jak důležitá je rodina? Co učíme naše děti? Jaký svět jim chceme naservírovat? Na co si konečně uděláme čas?

Zejména pokud jde o rodinu, je TEĎ velmi důležité. Děti vnímají intuitivně, na rozdíl od dospělých žijí právě TEĎ a pojetí času pro ně nemá přílišný význam. Toto vnímání se v určitém okamžiku mění a my se rozhodneme jíst v určitý čas a ne tehdy, když máme hlad. Chodíme domů přesně ve 20:00 a ne tehdy, když zapadá slunce. Nezávislost na čase přináší požitek s kousku nabyté svobody. Pro většinu z nás je dnes tato nezávislost velkou neznámou a zapomínáme, jak může být osvobozující. Nejen pro sebe, ale také pro naše blízké. Dovolená, která posiluje rodinné vztahy, neodděluje dětské kluby od prostorů pro dospělé, ale umožňuje být spolu, přičemž dává každému vlastní prostor.

blank
Zdroj foto: DAS ALPENHAUS Hotels & Resorts/HeldenTheater

Únik od všeho s učitelem divočiny Alfredem Silbergasserem

Letní program Alpské síly ALPEN KRAFT pro rodiny je jedním ze šesti pilířů očistných pobytů v alpském hotelu Alpenhaus Gesteinertal. Uprostřed přírodního ráje, kterým je údolí Gastein, učitel divočiny Alfred Silbergasser sdílí svou vášeň pro přírodu a přírodní stezky s dospělými i dětmi. Prozkoumává hory, lesy, ale také historii a prastaré příběhy vycházející právě z této oblasti. „Mým hlavním cílem je učinit lidem přírodu přístupnější. To zahrnuje ohleduplný přístup k životu, vysvětlení pravidel přírody a podporu a porozumění souvislostem v přírodě,“ říká Silbergasser.

blank
Zdroj foto: DAS ALPENHAUS Hotels & Resorts/HeldenTheater

Jak, proč a za jakým účelem?

Děti jsou zvídavé, dychtivé po znalostech a plné otázek – tak ji dejme odpovědi. Poskytněme jim prostředí, které je povede k tomu, aby si kladli úplně jiné otázky. Otázky, které otevírají svět, kde přetrvává to, co je již jednou vytvořeno. Čím více tohoto úžasného světa představíme dětem, tím víc možností jim nabídneme, porozumí mnoha věcem a přisvojí si schopnost ocenit. A čím větší hodnotu nesou samy v sobě, tím víc dokáží samy předat. Četné studie prokázaly, že „zelené“ a přírodní prostředí posiluje pohodu a přináší benefity pro celkové zdraví. Německý vědec Rainer Brämer předpokládal, že duševní výkon dětí, které se pohybují v „zeleném“ prostředí, se výrazně zkvalitňuje. Zlepšují se také motorické dovednosti, tvořivost a sociální dovednosti. Pobyt v přírodě má podobný krátkodobý účinek na mladé osoby s ADHD nebo hyperaktivitou, jako standardně užívané léčivo Ritalin. „Zelené“ prostředí a příroda nemá pozitivní efekt jen na děti, ale i na dospělé.

blank
Zdroj foto: DAS ALPENHAUS Hotels & Resorts/HeldenTheater

Být, dělat a učit se: společně

Program v přírodě a workshopy pro rodiny jsou velmi holistické. Jsou založeny na sdíleném dobrodružství a společném vzdělávání se. Nejedná se o pouhou konzumaci zážitků, ale o objevování zkušeností, které Vám mohou něco přinést. Učitel divočiny Alfred Silbergasser předvádí účastníkům, jak vyrobit prastaré hudební nástroje (tzv. thunder sticks), vybudovat přehradu, rozdělat oheň a péct chleba na ohni. Je to příležitost k běhání, skákání, šplhání, smíchu, zábavě a učení se, a to vše současně. Objevte zázraky přírody, prozkoumávejte stanoviště, seznamte se se zvířaty a rostlinami a pracujte vlastníma rukama: workshop o přírodě vás naučí o životě, o lásce k přírodě, o zakořeněném, odhodlaném a úžasném životě.  A také o společném bytí, protože nás nečiní nic silnějšími, než pocit propojenosti a jistoty, že stojíme na pevném základu. To znamená být rodinou. A rodina se sbližuje právě během společných aktivit v přírodě tím, že spolu tvoří a JE, to vše novým a nádherným způsobem. Zkušenosti v přírodě nejen, že inspirují, ale také propojují. Buďte spolu jako rodina a buďte pospolu. Ne později, ale zrovna teď.

blank
Zdroj foto: DAS ALPENHAUS Hotels & Resorts/HeldenTheater

Programy v přírodě s Alpskou silou

(od 12 let nebo s dohledem dospělého)

Týpí kemp: Posaďte se do týpí a vyřežte si vlastní dobovou píšťalu, tzv. thunder stick. Jedná se o starý druh hudebního nástroje a komunikačního zařízení. Naučte se nástroj používat a vyluzovat zvuky.

Vyřezávání uhlíků v týpí:  Starověké umění práce se dřevem, avšak stále praktikované místními obyvateli. Staňte se umělcem a vytvořte si vlastní mistrovské dílo.

Příběhy historie přírody: Po tisíciletí se znalosti předávaly z generace na generaci pouze prostřednictvím vyprávění. Příběhy mají své zvláštní kouzlo – zejména, pokud jsou předávány talentovaným vypravěčem. Představte si to kino ve vaší hlavě!

Zatočený chléb z ohně: Už jste někdy vyrobili svůj vlastní chléb na ohni? Užijte si vůni a chuť vlastního domácího chleba.

—————–Komerční článek——————

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

three × two =