blank
Zdroj foto: Park Igls

Ubývá vám sil a energie? Po náročném létě přichází podzim, který si o zpomalení a znovunabytí rovnováhy a dobré kondice přímo říká. „Podzimní příroda má neskutečnou sílu. Je prokázáno, že pokud se jí řídíte i na talíři, dokážete se svým tělem na podzim udělat divy, jaké se vám jindy přes rok nepodaří,“ říká lékařka Irene Brunhuber z alpského zdravotního centra Park Igls.

blank
Zdroj foto: Park Igls

Dovolená a prázdninové radovánky, často spojené s nezdravým stravováním a přejídáním, skončily. Je nejvyšší čas, aby si tělo opět odpočinulo, doplnilo energetické zásoby a především se vyzbrojilo proti nepřízním chladného období, od virů až po depresivní nálady. Půst a očistná kúra jsou předpokladem pro zvýšení vitality a posílení imunitního systému. Pomáhají při odbourávání jedovatých a škodlivých látek v organismu, tělo se pročistí a jako bonus zmizí i nějaké to kilo. A pozor: Ani půst nemusí znamenat hladovění!

blank
Zdroj foto: Park Igls

Mayrova kúra láká čím dál více lidí z celého světa

Mayrova metoda je specifická zdravotní kúra, která je přirozenou cestou k zachování zdraví celého organismu poškozeného všudypřítomným stresem, nepříznivým okolním prostředím a především nepřirozenými stravovacími návyky.

Její zakladatel, lékař Franz Xaver Mayr (1857–1965), při tvorbě své léčebné procedury vycházel z ústřední role funkčního trávicího traktu v regulaci metabolických pochodů v organismu.
Celostní koncepce moderní Mayrovy metody spočívá v souhře správného stravování, pohybu a regenerace s cílem trvale zvyšovat životní energii a zlepšovat zdraví a pohodu, odlehčit trávicímu traktu, posílit imunitní systém a současně se začít o tělo starat a vychovat ho ke zdravému životnímu stylu. Pročištění organismu pomocí odpovídajících terapií a procedur se velmi osvědčuje u lidí s metabolickými problémy a zažívání.

Tento modifikovaný půst znamená vědomě se vyhýbat přejídání nebo konzumaci lahodných, ale zdraví škodlivých jídel. Moderní kuchyně, která byla podle principů F.X. Mayra vyvinuta a přizpůsobena novým lékařským poznatkům, nabízí lehká a výživná jídla na vysoké gastronomické úrovni.

blank
Zdroj foto: Park Igls

Jak to všechno probíhá?

Na základě vstupního vyšetření vám lékař připraví odpovídající program, jehož součástí je nastavení jídelníčku. Podle Mayrovy kúry existuje osm úrovní a lékař vám přiřadí jednu z nich, takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Terapeutický proces doplňují masáže břicha, jejichž účelem je zlepšit funkci, respektive pohyblivost střeva. Na programu jsou také pravidelné konzultace s lékařem a absolvujete celou řadu masáží a dalších procedur. Odborníci vám navíc individuálně sestaví pohybový program pod dohledem zkušených trenérů a fyzioterapeutů, abyste rovnou mohli nastoupit cestu k dlouhodobé dobré kondici a zdraví.

Zdravotní centrum Park Igls v tyrolském Igls je průkopníkem moderní Mayrské medicíny. Včasná diagnóza, založená na konvenčních lékařských metodách, se tady zaměřuje na příčiny potíží, které často vyřeší sanace trávicího systému a přechod na zdravou výživu.

Cílem je dosáhnout a udržet komplexní fyzické, duševní a duchovní zdraví. Lékařskou péči individuálně poskytuje zkušený tým lékařů a specialistů z Innsbrucku a okolního regionu.

blank
Zdroj foto: Park Igls

Špičkové wellness za odměnu

Pobyt v hotelu Park Igls ovšem není žádné místo pro askety. Čemu se tady totiž budete nejvíc věnovat, jsou více než příjemné léčebné procedury: naložíte se do voňavých koupelí, teplých zábalů, vyzkoušíte si nejrůznější masáže, akupunkturu, projdete se po Kneippově chodníku uvnitř hotelu, nebo v krásné prostorné zahradě s altánky a pohodlnými lehátky, ukrytými v rákosí kolem jezírka. Senzací je vnitřní vyhřívaný bazén a prostorné wellness centrum, kde najdete nejen klasické sauny, ale i parní lázeň a infračervenou kabinu. K dispozici je i kosmetické studio, kde vám poradí, jak posílit pokožku a aktivovat vlastní energetický program.

O tom, že pohyb dělá našemu tělu dobře, není žádných pochyb, proto je začleněný do programu každého hosta Parku Igls. V prostorném, světlem zaplaveném a skvěle vybaveném fitness centru na střeše hotelu si můžete dopřát hodiny s trenérem. Probíhají tu lekce jógy, pilates, body balance, fasciálního tréninku, zdravotní gymnastiky a další moderní silové tréninky. Každé ráno můžete vyrazit s instruktorem za krásami Alp s holemi na nordic walking. A sami, nebo pod odborným vedením, si můžete pod alpskými kulisami také zaběhat.

blank
Zdroj foto: Park Igls

Jak probíhá základní program Detox podle Mayra:

  • vstupní lékařské vyšetření – (30 min.)
  • 1 lékařská kontrola včetně masáže břicha (20 min.)
  • závěrečné lékařské vyšetření (30 min.)
  • 5 masáží celého těla (à 50 min.)
  • každodenní knajpování
  • moderní Mayrova kuchyně podle individuálního dietního plánu
  • minerální vody, bylinkové čaje, bazický bujón
  • pohybový program, aktivní a pasivní antistresová cvičení (uvolnění), management životního stylu a skupinový mentální koučink
  • volně přístupné přednášky o zdravém životním stylu
  • volný vstup do lázeňského areálu (vyhřívaný bazén, sauny, fitness centrum s panoramatickým výhledem. 
blank
Zdroj foto: Park Igls

Více na: https://www.park-igls.at/en/

—————-Komerční článek—————–

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Please enter your name here

five × 2 =