TRX  závěsný systém patří v současné době mezi velmi žádané fitness vybavení. Jedná se o efektivní posilovací systém, na kterém si protáhnete doslova celé tělo. Dva popruhy, které jednoduše přenesete a kdekoliv zavěsíte.

TRX systém by neměl chybět ve výbavě žádného fitness centra. Závěsné popruhy a cvičení na nich, podporují tělesnou sílu za pomoci funkčních pohybů a dynamických poloh. Svalová hmota roste rovnoměrně. Na TRX se využívají cviky z pilates, jógy, ale i kardio cvičení. Největším přínosem jsou však cviky, využívající vlastní hmotnost těla.

Z čeho se TRX skládá

Hlavním prvkem jsou dva popruhy s nastavitelnou délkou. Na konci každého popruhu je úchyt, pro ruce nebo nohy, záleží na prováděném cviku. Samotné cvičení probíhá tak, že část těla je zavěšena na popruzích a zbylá část je na podložce (většinou na zemi). TRX je lehké, snadno přenosné a vyrovná se i drahým a těžkým strojům. Cvičit můžete kdekoliv, systém lze umístit i doma, nemusíte tak vážit cestu do fitness centra. Lze cvičit v pohodlí domova.

Při cvičení na TRX systému doslova pracuje celé tělo. Jednoduše můžete měnit zátěž tím, že například uděláte krok dozadu nebo dopředu a zátěž se hned změní.

Proč je TRX tak skvělé?

Cvičení se stává vyhledávanou aktivitou, je zábavné a přináší ohromné výsledky. Cvičit mohou jak začátečníci, tak vrcholoví sportovci, zátěž lze snadno stupňovat pomocí polohy těla. S jedním kusem nářadí máte k dispozici velkou škálu cviků.  Umožňuje provedení pohybu v 3D prostoru. Nejste omezeni místem, zajít můžete na skupinové lekce do fitness centra, ale i cvičit v pohodlí domova.

Umožňuje vybudovat opravdu silné CORE (jádro), které je základem pro většinu pohybů našeho těla, zajišťuje stabilitu a flexibilitu.

TRX bylo vyvinuto americkými speciálními a vojenskými jednotkami. Vojáci trávili poměrně dost času mimo základnu a zároveň chtěli efektivně cvičit, i když neměli k dispozici žádné vybavení. Vymysleli proto dva závěsné popruhy.

V současné době je systém využíván i fyzioterapeuty při rehabilitaci pacientů.

Více článků najdete na medicka.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na